// FAQ

Často kladené otázky

Prečo internet od spoločnosti POWERNET?

Vyberte si internet od POWERNET-u a získajte spoľahlivú a rýchlu službu, ktorá bude plne zodpovedať vašim potrebám. Sme lokálna firma s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti poskytovania internetových služieb a snažíme sa poskytnúť najvyššiu kvalitu a spoľahlivosť pre našich zákazníkov. S našou optickou technológiou poskytujeme rýchlosti až do 1 Gbps, čím vám umožníme vychutnať si vysokú rýchlosť a kvalitu prehliadania, streamovania, hrania hier a stiahnutia obsahu v priebehu sekúnd.

Okrem toho, sme flexibilní a ponúkame rôzne balíky, ktoré sú prispôsobené vašim potrebám a rozpočtu. S našou 16/7 (16 hodín 7 dní v týždni) technickou podporou sme stále k dispozícii a pripravení pomôcť vám riešiť akékoľvek problémy, ktoré by mohli nastať. Aby sme zabezpečili vašu maximálnu spokojnosť, nevyžadujeme žiadne viazanosti a poskytujeme službu bez skrytých poplatkov.

Spoľahlivosť, rýchlosť a vynikajúca zákaznícka podpora sú tými hlavnými dôvodmi, prečo by ste mali zvážiť internet od spoločnosti POWERNET.

Musí mať zákazník viazanosť?

Zákazník má viazanosť len v prípade, ak využil akciovú ponuku, ktorá zahŕňa inštaláciu služby za 1 euro alebo prvých 3 mesiacov zadarmo. V takomto prípade má zákazník viazanosť na dobu 24 mesiacov. Ak zákazník nevyužil žiadnu akciovú ponuku, nemá viazanosť a môže službu kedykoľvek zrušiť alebo zmeniť.

Prečo optické balíky začínajú od 15 eur?

Začínajúc od 15 eur mesačne vám ponúkame vysokorýchlostný internet s rýchlosťou až do 80 Mbps, ktorý je spoľahlivý a stabilný. Navyše, vďaka našim optickým pripojeniam môžete využívať internet s minimálnou latenciou, čo znamená rýchlejšie načítavanie stránok a online hier. Sme odhodlaní poskytovať kvalitné pripojenie za rozumné ceny, ktoré si môžu dovoliť aj naši zákazníci s nižším rozpočtom.

Aké rýchlosti internetu ponúkate a v akých cenových balíčkoch?

Ponúkame internetové pripojenie s rýchlosťami až do 1 Gb/s, v závislosti od dostupnosti v konkrétnej lokalite. Cenové balíčky sa líšia podľa rýchlosti internetu a využívania ďalších služieb ako televízia. Začíname už od 15 eur mesačne za optické pripojenie s rýchlosťou 80 Mb/s a možnosťou pripojenia viacerých zariadení. Pre viac informácií nás môžete kontaktovať na našej zákazníckej linke alebo si pozrieť našu ponuku na našej stránke www.powernet.sk/internet.

Aký je postup pre zriadenie nového pripojenia a aké sú náklady na inštaláciu?

Postup pre zriadenie nového pripojenia závisí od miesta, kde sa bude pripojenie inštalovať. Zvyčajne to však spočíva v tom, že sa naši technici zoznámia s konkrétnymi podmienkami na mieste, na ktorom bude pripojenie inštalované a potom vykonajú samotnú inštaláciu. Náklady na inštaláciu závisia od konkrétnej situácie a od zvoleného balíčka. Detailné informácie o nákladoch na inštaláciu a o rýchlostiach internetu v rôznych cenových balíčkoch nájdete na našej stránke www.powernet.sk/cennik.

Ako dlho trvá nainštalovanie optického pripojenia a kedy môžem očakávať, že budem mať pripojenie k internetu?

Nainštalovanie optického pripojenia trvá zvyčajne približne jeden týždeň od Vašej objednávky. Po nainštalovaní pripojenia môžete očakávať, že budete mať prístup k internetu ihneď. Naši technici Vám po dokončení inštalácie poskytnú potrebné informácie na použitie pripojenia. Ak ide o objednávku internetu v oblasti, kde prebieha výstavba optickéj siete, môže dôjsť k situácii, že inštalácia sa uskutoční až do dvoch mesiacov. 

Ako si vyberáme obce, v ktorých poskytujete optický internet?

Vyberáme si len tie obce, kde máme zabezpečený prívod internetu po optickom kábli. Optické pripojenie je najmodernejšou a najspoľahlivejšou formou pripojenia k internetu, ktoré zaručuje vysokú rýchlosť a spoľahlivosť pre zákazníkov. Avšak, zabezpečenie optického prívodu vyžaduje vysoké investície a technickú expertízu, a preto nevieme poskytovať služby v každej obci. Zameriavame sa na obce, kde môžeme poskytnúť najlepšiu kvalitu služieb a zabezpečiť optimálne pripojenie pre našich zákazníkov.

Akú televíznu službu poskytujete?

Televíziu poskytujeme cez stránku www.4net.tv a umožňuje prístup k mnohým televíznym programom a kanálom z rôznych krajín, ktoré sa dajú sledovať prostredníctvom internetu. To znamená, že môžete sledovať svoje obľúbené programy bez nutnosti inštalácie ďalších antén.

Okrem toho, na stránke www.4net.tv nájdete aj rôzne funkcionality, ktoré robia túto televíznu službu ešte pohodlnejšou pre zákazníkov, ako napríklad možnosť nahrávania programov, sledovanie na viacerých zariadeniach a mnoho ďalších.

Táto televízna služba nie je viazaná a ponúka vám možnosť si ju objednať na ľubovoľný počet mesiacov, ktoré si sami vyberiete.

Má televízia viazanosť?

Televízna služba nie je viazaná. Poskytujeme ju bez viazanosti, takže si zákazníci môžu vybrať, koľko mesiacov ju chcú používať.

Akým spôsobom sa realizuje zriadenie televízie?

Televízia je doplnková služba, ktorú je možné zriadiť len spolu s internetom. To znamená, že si ju môžete objednať zároveň s internetovým pripojením, príp. ak už internet od nás využívate, tak si túto doplnkovú službu už len jednoducho k internetu doobjednáte. Televízia je dostupná prostredníctvom internetovej služby 4net.tv . Pre jej inštaláciu je potrebné zakúpiť si základný balík BASIC. K tomuto balíku máte vzápätí možnosť objednania si ďalších filmových, športových či dokumentárnych TV balíkov.

Ako prebieha prechod od súčasného poskytovateľa k vašej službe a môžete mi s tým pomôcť?

Ak sa rozhodnete prejsť k nám, je potrebné si vypovedať súčasnú službu u súčasného poskytovateľa samostatne. Toto nie je našou zodpovednosťou.

Radi by sme Vám však ponúkli pomoc pri prechode k našej službe a zabezpečili Vám čo najhladší prechod. Ak by ste potrebovali poradiť alebo pomôcť s prechodom, stačí nám dať vedieť a radi Vám s tým pomôžeme.

Ako často mávate výpadky internetu a ako ich riešite?

V POWERNET sú pre nás spoľahlivosť a stabilita našej služby kľúčové. Výpadky sú veľmi zriedkavé a snažíme sa ich minimalizovať. Ak by sa náhodou vyskytol problém, náš tím pracuje na jeho riešení 16 hodín denne a 7 dní v týždni. Taktiež sme k dispozícii na zákazníckej linke, kde vám radi pomôžeme s akýmkoľvek problémom alebo otázkou týkajúcou sa našej služby.

Aké funkcie môžem nájsť v zákazníckej zóne na vašej stránke?

V zákazníckej zóne nájdete detailný popis všetkých vašich služieb, všetky dôležité dokumenty vrátane zmlúv a faktúr, a taktiež informácie o vašej spotrebe. Môžete si prezrieť faktúry za posledných 24 mesiacov, takže máte všetky informácie na jednom mieste. Taktiež máte možnosť meniť svoje služby alebo aktualizovať svoje osobné údaje v zákazníckej zóne.

Aký je postup pre vypnutie alebo zrušenie služby?

Ak chcete zrušiť alebo vypnúť službu, musíte ju vypovedať. Ak máte viazanosť, môžete službu vypovedať až po uplynutí viazanosti. Výpovedná lehota je 2 kalendárne mesiace od dátumu ohlásenia výpovede. Počas výpovednej doby musí zákazník zaplatiť za službu.
Výpoveď je možné zaslať na e-mailovú adresu info@powernet.sk. Pri podávaní výpovede je nutné uviesť meno, na ktoré je zmluva evidovaná, adresu pripojenia a číslo zmluvy.

Ak by ste mali nejaké otázky alebo potrebovali pomoc, neváhajte nás kontaktovať.

Napíšte nám na info@powernet.sk

// centrum podpory

Náš tím podpory
vám vždy pomôže
Pondelok-Piatok 8-17 hod